Tüm Sağlık

Erkek Sağlığı Kategorisi

akciğerler nasıl temizlenir

Bilindiği gibi akciğer dendiği zaman akla direkt sigara gelir.Eğer sigara kullanmayan bir bireyseniz ciğerlerinize zaten çok büyük bir iyilik etmiş olursunuz.Sigara, bilindiği gibi ömrü kısaltarak yaşamsal tüm faaliyetlerin önüne geçer.Sigara KOAH,akciğer kanseri,amfizem, kronik bronşit, zatürre ve verem gibi daha birçok hastalığa kapı aralar.sigara içilen ortamlarda dahi bulunmamakta fayda vardır.

Temiz hava için mücadele edin. Hava kirliliği tehdidi olan bölgeler giderek artıyor. Temiz hava alanları, yeşil alanlar azalmakta ve kirlilik, sanayi atıkları, kirli hava yerini almaktadır. Bu ortamlarda sağlıklı bir solunum gerçekleşemez ciğerler iflas eder. Temiz hava çabaları artırılmalı ve nefes alabileceğimiz yerler için adım atılmalıdır. KOAH ve astıma yol açtığı gibi insanları öldürür de. Temiz hava yasaları desteklenmeli, elektrik kullanımı, disk kullanımı, yanan odun oranı ve çöp oranı azaltılmalıdır.

Daha fazla egzersiz yapılmalıdır. Egzersiz ciğerleri daha güçlü kılmaz ama işlevlerinde onlara yardımcı olur. kardiyorespiratuvar fitness yapılmalıdır, kalbin oksijen ve kanla teması kesilmemelidir. Ciğer kaslarına faydası vardır. Kronik akciğer rahatsızlığını önlemeye yardımcıdır.

Akciğerlerin temizlenmesi için Ömer Coşkun’un bir kürü vardır.Bu kür için gerekli malzemeler;

- 1/2 lt su
- 4–5 gr (bir tutam) ebe gümeci
- 4–5 gr (bir tutam ısırganotu )

Ebegümeci ve ısırgan otunu bir miktar suyun içinde , ağzı kapalı bir kapta 4-5 dakika kadar  kaynatın.Bu kürü 1 ay boyunca sabah akşam birer bardak olmak üzere için.İlk hafta 1′er gün,ikinci hafta 2şer gün 3.hafta 3 gün aralıklarla devam edin.

Öncelikle sigara içmeyi tamamen bırakmalısınız.Bıraktıktan sonraki aşamaları görmek için burayı tıklayınız


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • nesoist: Sitemiz sadece hastalıklar hakkında bilgi vermektedir.Bunun için hastanelerin ilgili bölümlerine başvurmalısınız.Allah şifa versin.Tez zaman da sıkıntılarınızdan kurtulun inşallah. View Post
  • deniz akbal: kızım 9 yaşında iken Henoch-Schönlein purpura hastalığı geçirdi kızım şimdi 9 yaşında ve haala ağrısı oluyo bana yardımcı olabilir misiniz View Post
Resimler
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
  • Öfkelenmek Kalp Krizi Nedeni
  • Yapay kalp nakli yapılan hasta öldü
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.