Tüm Sağlık

Çocuk Sağlığı Kategorisi

Bebeklerde Göz İltihabı: Nedenleri, Belirtileri, Tedavisi

Bebeklerde göz iltihabı nedir?

Dakriyosistit de denilen Göz İltihabı,Göz yaşı kesesinin iltihaplanması sonucu görülür.Yenidoğan bebeklerde sıklıkla görülen bir durumdur.Gözde yaşarma,bazı durumlarda ise göz pınarlarında çapak şeklinde kendini gösterir.

bebeklerde göz iltihaplanmasıBebeklerde Göz iltihabı nedenleri?

İnce bir deri tabakası gözyaşı kanalının burna uzanan kısmını kapatır,bu göz yaşının akmasına mani olur ve göz yaşı birikir.Eğer tedavi geciktirilirse,burada iltihap meydana gelir.Bazen haftalarca gözde iltihap görülebilir.

Bebeklerde Göz iltihabı belirtileri nelerdir?

En sık görülen belirtiler,tek yada her iki gözde fazlalaşmış gözyaşı birikintisi ve göz pınarında irin.

Ne zaman doktora gidilmeli?

Eğer bebeğinizde gözyaşı iltihabı belirtilerini görüyorsanız,doktora götürmelisiniz.İltihap tedaviye cevap vermedi ise, gözyaşı akışının normale dönmesi,iltihabın tedavi edilebilmesi , buruna akan gözyaşı kanalının açılmasını gerektirebilir.Buna da en iyi göz doktorları yanıt verir.

Doktorlar ne yapar?

Gözyaşı kanalının tıkanıklığını açmak ve gözyaşı akışını sağlamak için,doktor iltihaplanmış gözyaşı kesesine bastırır.Gerektiğinde bakterileri öldürmek için,göz damlası verir.

Bitkisel ilaçlar

Günde 4 defa,gözotu bitkisini kaynatın ve onunla iltihaplı gözü yıkayın.

Alternatif Tedavi

Bebeğiniz uyandığında kaynatılmış ılık suya,kullanılmamış ıslak mendil ya da pamuklu bezi batırın ve gözlerini hafif hafif yıkayın.Pamuk kullanmayın dağılabilir.Papatya çayı daha çok tahriş edileceğinden kullanmamakta fayda vardır.


Etiketler ,

Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • MUSA KAĞIT: Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey BENİM KIZIM 10 YAŞINDA BİZDE 3 GÜN ÖNCE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ŞUAN BOLBOL BANYO VE LOSYONLA KAŞINTIYI KESMEYE ÇALIŞIYORUZ BİRAZ İŞE YARIYOR.. BENİM SİZLER İLE BU KONUYU PAYLAŞMAMIN SEBEBİ UMUDUMUZ OLAN ÖZEL BİR SU ŞİMDİ ONU DENİYECEZ NETİCE ALIRSAK SİZLERLE PAYLAŞIRIM HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 30 Mayıs, 15:45 Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey BİZ ÇOK MUTLUYUZ KULLANDIĞIMIZ SU İŞE YARADI ŞUAN KAŞINTI YOK KUSMA YOK EKLEM AĞRISI YOK LEKELER %80 YOK OLDU HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN ..SUYUN OLDUĞU ADRES..GOOGLE HARİTADA BU NOKTAYI ARATIN ( Ağlan+Köyü+Camii ) SU TAM CAMİNİN DİBİNDE 05327623838 BUDA BENİM TELE FONUM ŞİFAYI VEREN RABBİM HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN. Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 31 Mayıs, 10:40 Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey Herkeze geçmiş olsun. Bizde bu hastalığa yakalananlardanız . Biz bu hastalığı bir haftada Allahın izniyle ortadan kaldırdık. Bulunduğumuz bölgede şifalı bir su var onunla tedavi ettik kızımızı ,şimdi insanlara yardımcı olmak amacım . İrtibat tel=05327623838 musa kağıt şifayı veren ALLAH cc . GEÇMİŞ OLSUN Yanıtla · Beğen · 1 · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 9 Haziran, 11:55 Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey HERKEZE TEKRAR TEKRAR GEÇMİŞ OLSUN AŞAĞIDA YAZMIŞ OLDUĞUM GİBİ BU HASTALIK %DE YÜZ NAZAR DAN KAYNAKLANAN BİR HASTALIK . BİZİM HASTALIĞI GEÇİRDİĞİMİZ 4 AY OLDU ELHAMDULİLLAH ÇOÇUK TURPGİBİ .BEN TIBBI TOK SAYMUYORUM AMA BU HASTALIK HOCALIK BUNUN EHLİ TARAFINDAN TEDAVİ EDİLMESİ LAZIM ZAMAN GEÇİRMEDN EHLİNDEN YARDIM ALIN DERİM .. AMACIM İNSANLARA YARDIMCI OLMAK KESİNLİKLE MADDİ BİR KARŞILIK YOKTUR... Yanıtla · Beğen · Gönderiyi Takip Etmeyi Bırak · 5 dakika önce View Post
  • neşe çebi: arkadaşlar 10 hafta oldu hala...ara ara oğlumun karın ağrısı oluyor..... ben trabzonda Mokaddes kalyoncu ve özgür kasapçopur..beye gittik ikisindende Allah binlrece kere razı olsunnnn......kortizonla İnşallah düzelecekkk...cemilcümlemize acil şlifalarrr View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.