Tüm Sağlık

Genel Kategorisi

Göbek deliğinden gelen akıntı

Haziran 19, 2012 Genel Yorum yap

Bazı insanların göbek deliğinden sürekli kokulu akıntı,bazı zamanlarda kan geldiği gözlemlenebilir.Bunun nedeni Göbek iltihabıdır.Genellikle yenidoğanlarda rastlanan göbek iltihabı,bazı durumlarda erişkinlerde de rastlanmaktadır.

Bu daha çok göbek deliğinin anatomisi ile alakalı bir durumdur.Göbek deliği derin ya da üzeri cilt ile kapalı olan insanlarda içeride sıvı birikmesi meydana gelir.Aynı zamanda içeride bulunan kıllar da ilerleyen zamanlar da orada iltihap oluşmasına neden olur.

Meydana gelen bu iltihap göbekte kızarma,göbek deliğinden gelen kötü kokulu akıntıya sebep olmaktadır.

Nasıl tedavi edilir?

Göbek deliğini kuru tutmak gerekmektedir
İçerideki kıl,pamuk vb. maddeleri temizleyin.
Günlük olarak kulak çöpü yardımı ile göbek deliğini alkol ile temizleyin.
Kızarıklık veyahutt şişkinlik devam etmesi durumda bir doktora başvurmanızda fayda var.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • ELİF EĞİNCİ: ÇOKTA KORKULACAK BİR HASTALIK DEĞİL İYİ BİR TEDAVİ BAKIM SONUÇ OLUMLU 10 TANE DOKTOR GÖRMESİNE RAĞMEN ANLAŞILMAYAN HASTALIĞI BİR BAKIŞTA ANLAYAN CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK PROF OLAN ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAYESİNDE ÖĞRENDİK VE ŞİMDİ TEDAVİ AŞAMASINDA ÇOK DA OLUMLU SONUÇLAR ALDIK View Post
  • ELİF EĞİNCİ: BENİZ KIZIM DA HSP HASTALIĞI GEÇİRDİ DOKTORUMUZ PROF DR ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAHESİNDE SIKINTISIZ ATLATTIK İYİKİ TANIMIŞIZ İYİ VARSINIZ HOCAM HSP HASTASINA ÖNERECEĞİM TEK ŞEY ÖZGÜR BEYİ ARASINLAR View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.