Tüm Sağlık

Genel Kategorisi

Göbek deliğinden gelen akıntı

Haziran 19, 2012 Genel Yorum yap

Bazı insanların göbek deliğinden sürekli kokulu akıntı,bazı zamanlarda kan geldiği gözlemlenebilir.Bunun nedeni Göbek iltihabıdır.Genellikle yenidoğanlarda rastlanan göbek iltihabı,bazı durumlarda erişkinlerde de rastlanmaktadır.

Bu daha çok göbek deliğinin anatomisi ile alakalı bir durumdur.Göbek deliği derin ya da üzeri cilt ile kapalı olan insanlarda içeride sıvı birikmesi meydana gelir.Aynı zamanda içeride bulunan kıllar da ilerleyen zamanlar da orada iltihap oluşmasına neden olur.

Meydana gelen bu iltihap göbekte kızarma,göbek deliğinden gelen kötü kokulu akıntıya sebep olmaktadır.

Nasıl tedavi edilir?

Göbek deliğini kuru tutmak gerekmektedir
İçerideki kıl,pamuk vb. maddeleri temizleyin.
Günlük olarak kulak çöpü yardımı ile göbek deliğini alkol ile temizleyin.
Kızarıklık veyahutt şişkinlik devam etmesi durumda bir doktora başvurmanızda fayda var.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • nesoist: Sitemiz sadece hastalıklar hakkında bilgi vermektedir.Bunun için hastanelerin ilgili bölümlerine başvurmalısınız.Allah şifa versin.Tez zaman da sıkıntılarınızdan kurtulun inşallah. View Post
  • deniz akbal: kızım 9 yaşında iken Henoch-Schönlein purpura hastalığı geçirdi kızım şimdi 9 yaşında ve haala ağrısı oluyo bana yardımcı olabilir misiniz View Post
Resimler
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
  • Öfkelenmek Kalp Krizi Nedeni
  • Yapay kalp nakli yapılan hasta öldü
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.