Tüm Sağlık

Hastalıklar Kategorisi

İdrarda Lökosit Fazlalığı

Aralık 19, 2011 Hastalıklar 3 yorum

İdrarda Lökosit Fazlalığı genellikle, mesane sisteminde bir enfeksiyon yada böbreklerde bir iltihap olduğunun göstergesidir.Lökositler yani beyaz kan hücreleri vücudumuzun her yerinde mevcuttur fakat idrarda çok miktarda olmaları anormal bir durumdur.İdrarda lökositler görülemez fakat belirtileri,idrar yoğun veya sütlü görülebilir.

İdrarda Lökosit Fazlalığında sık sık tuvalete çıkma isteği doğmaktadır.İdrar yaparken sık sık yanma yada yoğun idrardan dolayı kolay idrar yapamama durumu gözlenir.

Yapılan kan tetkiklerinde kanda lökosit yüksekliği, idrarda lökosit ve bakteri, ayrıca eritrosit görülebilir. Hangi bakterinin enfeksiyona neden olduğunun ve hangi ilaçlara duyarlı olduğunun anlaşılması için idrarın kültür ve antibiyogramı yapılır.

Gün boyunca yeteri kadar su tüketilmesi gerekir.Kışın böbreklerinizi üşütmemeniz gerekmektedir.


Facebook'ta Paylaş

3 Comments

 1. HasanŞub 24, 2012 at 12:03Reply

  İdrar tahlilimde 5-6 Lökosit görüldü.15 gün Cipro 750/mg sabah -akşam isimli antibiyotik kullandım.Tedavi sonrası yine 5-6 lökosit görüldü. Nedeni ne olabilir? Ne yapmam gerek?Önemli bir sağlık sorunu mu?
  Saygılarımla..
  Hasan

 2. sabriŞub 17, 2013 at 18:03Reply

  idrar tahlilinde lökosit 23 görüldü ve çok yüksek olduğu sölendi geçende midira damarları tıkandığı sölendi bi tedavisi var mı sonuçları nedir bunun?

 3. firdevs erenMay 3, 2013 at 23:47Reply

  idrar tahlili ve kültürü yapıldı,mikroskobide 5-6 lökosit,5-6 epitel hücre görüldü digerlerin hepsi normal dr bana zinnat isimli ilaç önerdi sizce bu degerler ne anlama geliyor bide ben kalp kapak ameliyatı oldum 7 sene önce vücudumda hiç iltihap olmaması gerekiyor, yardımcı olursanız çok teşekkür ederim

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
 • adacansu: Herkese merhaba ben suan 26 yaşında 1 yaşında kızı olan bir anneyim bu hastalığı çocukluğumda ağır bir şekilde geçirmişim suan hala zaman zaman bacaklarimda morarma lar ağrılar olur hatta bazen ağrısından duramaz soğuk havluyla sarar ağrıyı hafifletmeye çalışırım böbreklerim biraz zarar görmüş ama hayatımın hiçbir alanında beni zorlamadi aktif spor yaptım kroslara gttim oyüzden iyi doktor tedavisi olduktan sonra allahım ıyilestiricektir gönlünüzu ferah tutun en zor aşaması tanı sırasında oluyor kuzenim kizida geçirdiği ıcin de biliyorum View Post
 • MUSA KAĞIT: Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey BENİM KIZIM 10 YAŞINDA BİZDE 3 GÜN ÖNCE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ŞUAN BOLBOL BANYO VE LOSYONLA KAŞINTIYI KESMEYE ÇALIŞIYORUZ BİRAZ İŞE YARIYOR.. BENİM SİZLER İLE BU KONUYU PAYLAŞMAMIN SEBEBİ UMUDUMUZ OLAN ÖZEL BİR SU ŞİMDİ ONU DENİYECEZ NETİCE ALIRSAK SİZLERLE PAYLAŞIRIM HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN View Post
Resimler
 • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
 • Benler neden çıkar?
 • Günlük Cilt Temizliği
 • A vitamini
 • Gebeliği Engelleyen Faktörler
 • Öfkelenmek Kalp Krizi Nedeni
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.