Tüm Sağlık

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Kategorisi

Kafein Alerjisi

Genellikle,kabuklu deniz ürünleri,fıstık,süt,yumurta,soya veya buğday gibi besinlere alerji yaygındır.Fakat kafein alerjisi pekte duyulmamış bir kavramdır.Belirtileri genellikle çok hafif olduğu için genellikle hissedilmez.

Kafein alejisinin belirtileri

Kafein alerjisi,deride kaşınma,ağız kuruluğu,boğazda şişme,ağızda karıncalanma gibi belirtilerle ortaya çıkar.Bunun dışında panik atak başlangıcı dahil olmak üzere,kas ağrısı,ajitasyon,sinirlilik ve kaygı artışıda kafein alerjisi belirtileri arasındadır.

Diyet programlarıyla tedavisi mümkündür.Sabahları kahve yerıne bu alışkanlığı gidermek amacıyla çikolata yada pasta ile kafein ihtiyacı hafıf olarak giderilir.

Fazla kafeinin sorunlara yol açacağı aşikar bir durumdur.2 bardak  çay yada kahve gergin davranışlara,sinirliliğe iyi gelir fakat  uyku bozukluklarına yol açar. Kafein alejiniz yok ise kafein bizim için yararlı olbilir.Kafeinde toksik etkileri mevcuttur.

Yanlızca kahve kafein içermez bunun yanı sıra,çikolatalar,yeşil çaylar,siyah çaylar veya en çokta kolalı içecekler kafen içermektedir.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • adacansu: Herkese merhaba ben suan 26 yaşında 1 yaşında kızı olan bir anneyim bu hastalığı çocukluğumda ağır bir şekilde geçirmişim suan hala zaman zaman bacaklarimda morarma lar ağrılar olur hatta bazen ağrısından duramaz soğuk havluyla sarar ağrıyı hafifletmeye çalışırım böbreklerim biraz zarar görmüş ama hayatımın hiçbir alanında beni zorlamadi aktif spor yaptım kroslara gttim oyüzden iyi doktor tedavisi olduktan sonra allahım ıyilestiricektir gönlünüzu ferah tutun en zor aşaması tanı sırasında oluyor kuzenim kizida geçirdiği ıcin de biliyorum View Post
  • MUSA KAĞIT: Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey BENİM KIZIM 10 YAŞINDA BİZDE 3 GÜN ÖNCE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ŞUAN BOLBOL BANYO VE LOSYONLA KAŞINTIYI KESMEYE ÇALIŞIYORUZ BİRAZ İŞE YARIYOR.. BENİM SİZLER İLE BU KONUYU PAYLAŞMAMIN SEBEBİ UMUDUMUZ OLAN ÖZEL BİR SU ŞİMDİ ONU DENİYECEZ NETİCE ALIRSAK SİZLERLE PAYLAŞIRIM HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
  • Öfkelenmek Kalp Krizi Nedeni
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.