Kafein Alerjisi

Genellikle,kabuklu deniz ürünleri,fıstık,süt,yumurta,soya veya buğday gibi besinlere alerji yaygındır.Fakat kafein alerjisi pekte duyulmamış bir kavramdır.Belirtileri genellikle çok hafif olduğu için genellikle hissedilmez.

Kafein alejisinin belirtileri

Kafein alerjisi,deride kaşınma,ağız kuruluğu,boğazda şişme,ağızda karıncalanma gibi belirtilerle ortaya çıkar.Bunun dışında panik atak başlangıcı dahil olmak üzere,kas ağrısı,ajitasyon,sinirlilik ve kaygı artışıda kafein alerjisi belirtileri arasındadır.

Diyet programlarıyla tedavisi mümkündür.Sabahları kahve yerıne bu alışkanlığı gidermek amacıyla çikolata yada pasta ile kafein ihtiyacı hafıf olarak giderilir.

Fazla kafeinin sorunlara yol açacağı aşikar bir durumdur.2 bardak  çay yada kahve gergin davranışlara,sinirliliğe iyi gelir fakat  uyku bozukluklarına yol açar. Kafein alejiniz yok ise kafein bizim için yararlı olbilir.Kafeinde toksik etkileri mevcuttur.

Yanlızca kahve kafein içermez bunun yanı sıra,çikolatalar,yeşil çaylar,siyah çaylar veya en çokta kolalı içecekler kafen içermektedir.

İlk yorumu siz yapın.

Bir Cevap Yazın