Tüm Sağlık

Sağlıklı Yaşam ve Beslenme Kategorisi

Kafein Alerjisi

Genellikle,kabuklu deniz ürünleri,fıstık,süt,yumurta,soya veya buğday gibi besinlere alerji yaygındır.Fakat kafein alerjisi pekte duyulmamış bir kavramdır.Belirtileri genellikle çok hafif olduğu için genellikle hissedilmez.

Kafein alejisinin belirtileri

Kafein alerjisi,deride kaşınma,ağız kuruluğu,boğazda şişme,ağızda karıncalanma gibi belirtilerle ortaya çıkar.Bunun dışında panik atak başlangıcı dahil olmak üzere,kas ağrısı,ajitasyon,sinirlilik ve kaygı artışıda kafein alerjisi belirtileri arasındadır.

Diyet programlarıyla tedavisi mümkündür.Sabahları kahve yerıne bu alışkanlığı gidermek amacıyla çikolata yada pasta ile kafein ihtiyacı hafıf olarak giderilir.

Fazla kafeinin sorunlara yol açacağı aşikar bir durumdur.2 bardak  çay yada kahve gergin davranışlara,sinirliliğe iyi gelir fakat  uyku bozukluklarına yol açar. Kafein alejiniz yok ise kafein bizim için yararlı olbilir.Kafeinde toksik etkileri mevcuttur.

Yanlızca kahve kafein içermez bunun yanı sıra,çikolatalar,yeşil çaylar,siyah çaylar veya en çokta kolalı içecekler kafen içermektedir.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • ELİF EĞİNCİ: ÇOKTA KORKULACAK BİR HASTALIK DEĞİL İYİ BİR TEDAVİ BAKIM SONUÇ OLUMLU 10 TANE DOKTOR GÖRMESİNE RAĞMEN ANLAŞILMAYAN HASTALIĞI BİR BAKIŞTA ANLAYAN CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK PROF OLAN ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAYESİNDE ÖĞRENDİK VE ŞİMDİ TEDAVİ AŞAMASINDA ÇOK DA OLUMLU SONUÇLAR ALDIK View Post
  • ELİF EĞİNCİ: BENİZ KIZIM DA HSP HASTALIĞI GEÇİRDİ DOKTORUMUZ PROF DR ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAHESİNDE SIKINTISIZ ATLATTIK İYİKİ TANIMIŞIZ İYİ VARSINIZ HOCAM HSP HASTASINA ÖNERECEĞİM TEK ŞEY ÖZGÜR BEYİ ARASINLAR View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.