Tüm Sağlık

Alternatif Tıp Kategorisi

Öksürük için ballı kahve

Uzun süre geçmeyen öksürük şikayetlerine karşı,sıcak suya karıştırılan ballı kahve son derece yararlı oluyor.Sabah öğle ve akşam olarak günde 3 defa bu karışımı içmeniz gerekiyor.

oksuruk icin balli kahveİranlı bilim adamlarının yaptığı araştırmaya göre, Primary Care Respiratory Journal dergisinde yayınlanan bu araştırma sonucuna göre,solunum yollarında oluşan enfeksiyonların sonucu oluşan öksürüğe ballı kahve kortizondan bile daha yararlı oluyor.

Bir kaç hafta süren öksürüğe karşı,yaklaşık 100 hasta da yapılan araştırmada 1. gruba,yarım kg bal ve 70 gr kahve,2.gruba,320 mg kortizon bulunan prednizolon, son gruba ise balgam söktürücü etkisi olan macunlar verildi.

Hastalardan üç macunu bir çorba kaşığı alarak bir bardak sıcak suda eriterek bi hafta da 8 saat arayla günde üç defa tüketmeleri sağlandı.

Öksürük skorları ballı kahve içen grupta tedavi öncesi 2.9’ken tedavi sonrası 0.2’ye, kortizon içen grupta 3 olan skor tedavi sonrası 2.4’e, guaifenesin içen grupta ise tedavi öncesi 2.8 olanöksürük şiddeti 2.7 olarak gözlemlendi.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • MUSA KAĞIT: Musa Kagıt · Serdivan, Sakarya, Turkey BENİM KIZIM 10 YAŞINDA BİZDE 3 GÜN ÖNCE BU HASTALIĞA YAKALANDIK ŞUAN BOLBOL BANYO VE LOSYONLA KAŞINTIYI KESMEYE ÇALIŞIYORUZ BİRAZ İŞE YARIYOR.. BENİM SİZLER İLE BU KONUYU PAYLAŞMAMIN SEBEBİ UMUDUMUZ OLAN ÖZEL BİR SU ŞİMDİ ONU DENİYECEZ NETİCE ALIRSAK SİZLERLE PAYLAŞIRIM HERKEZE GEÇMİŞ OLSUN View Post
  • neşe çebi: arkadaşlar 10 hafta oldu hala...ara ara oğlumun karın ağrısı oluyor..... ben trabzonda Mokaddes kalyoncu ve özgür kasapçopur..beye gittik ikisindende Allah binlrece kere razı olsunnnn......kortizonla İnşallah düzelecekkk...cemilcümlemize acil şlifalarrr View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.