Tüm Sağlık

Genel Kategorisi

şeker hastalığı sınırı

Aralık 26, 2011 Genel Yorum yap

Bazı dırımlarda şeker hastalığının hiç bir belirti göstermeden de ortaya çıkması mümkündür.Şeker hastalığının teşhis edilebilmesi için en az 8 saat aç kalınması gerekmektedir.
Eğer aç durumdayken kan şekeriniz 126 mg/dl‘den yüksek çıkmış ise şeker hastalığı ile karşı karşıyasınız demektir.Şeker hastalığı sınırı‘nın yanı sıra eğer fazla su tüketme isteği,aşırı açlık hissi,fazla idrar isteği,ciltte kuruluk hissi,yemek yedikten sonra uykunun aniden gelmesi,kadınlarda vajinal kaşıntı,yaralarda geç iyileşme ve bunlardan başka bir takım belirtiler şeker hastalığı olabilir.Eğer bu tarz belirtiler ile karşı karşıya kalırsanız mutlaka doktorunuza başvurmalısınız.


Facebook'ta Paylaş

Bu konu hakkında birşeyler yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Son Eklenen Makaleler
Sponsor
Hakkımızda
Tumsaglik.com ziyaretçilerine sağlık durumları hakkında ihtiyaç duyulan bilgileri sağlamayı amaçlayan bir web sitesidir. Sitemizde yer alan bilgiler güncel ve güvenilir kaynaklardan elde edilmektedir. Sizler de kişisel tecrübelerinizi ve sitemizdeki yazılar hakkındaki görüşlerinizi yazıların altında bulunan yorum kısmı aracılığıyla ziyaretçilerimizle paylaşabilirsiniz.
Son Yorumlar
  • ELİF EĞİNCİ: ÇOKTA KORKULACAK BİR HASTALIK DEĞİL İYİ BİR TEDAVİ BAKIM SONUÇ OLUMLU 10 TANE DOKTOR GÖRMESİNE RAĞMEN ANLAŞILMAYAN HASTALIĞI BİR BAKIŞTA ANLAYAN CERRAHPAŞA TIP FAKÜLTESİ ÇOCUK PROF OLAN ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAYESİNDE ÖĞRENDİK VE ŞİMDİ TEDAVİ AŞAMASINDA ÇOK DA OLUMLU SONUÇLAR ALDIK View Post
  • ELİF EĞİNCİ: BENİZ KIZIM DA HSP HASTALIĞI GEÇİRDİ DOKTORUMUZ PROF DR ÖZGÜR KASAPÇOPUR SAHESİNDE SIKINTISIZ ATLATTIK İYİKİ TANIMIŞIZ İYİ VARSINIZ HOCAM HSP HASTASINA ÖNERECEĞİM TEK ŞEY ÖZGÜR BEYİ ARASINLAR View Post
Resimler
  • Kısırlık Nedir? Sebepleri nelerdir?
  • Benler neden çıkar?
  • Metin2 Pvp Serverler
  • Günlük Cilt Temizliği
  • A vitamini
  • Gebeliği Engelleyen Faktörler
Uyarı
Sitede yer alan bu bilgiler hiçbir zaman doktor konsültasyonunun yerini alamaz, doktor muayenesi ve tedavisi yerine kullanılamaz, kişisel teşhis ve tedavi yönteminin seçimi için değerlendirilemez. Sitemiz, uzman bir doktora danışılmadan yapılan herhangi bir uygulamadan doğabilecek zarardan sorumlu tutulamaz. Sitemizi ziyaret eden, yorum yapan ve doktorlara soru gönderen kişiler, bu uyarıları kabul etmiş sayılacaktır.